Jak správně propíchnout jazyk?

23. listopadu 2007 v 15:26 | Nelča.th |  Cool PIERCINGY....wow!
No tak pierc v jazyku určitě není špatná věc... Možná bych do něj i šla ale když si představím ten oteklej jazky a tu bolest. Nj jsem srab xD
A jak vlastně samotnej akt propichování províhá?
Připravíme si čistou jehlu ( kanilu, růžovou jehlu moc nedoporučuju ale dá se použít), papírový kapesníčky a čistej piercing ( nejlepší je ho vyvařit nebo naložit na pár hodin do dezimfekce- třeba alkoholu.)
Dotyčný si pořádně osuší jazyk kapesníkem. Vy chytnete špičku jeho jazyka do druhýho kapesníku tak aby neklouzal, vezmete jehlu, přiložíte tak aby byla na správným místě ( zhruba 2,5cm od špičky jazyka). Jehla musí být uprostřed a co nejvíc kolmo. A ted pořádně zaltačíte :) Jazyk není uprostřed moc pevnej takže ho není problém propíchnout. Druhá strana jehly má vylízt dole před bradou. Potom z kanily vytáhnete jehlu, nasadíte piercing, protáhnete, zašroubujete a je hotovo. V případě použití růžový jehly je potřeba nechat ji v dírce aspon nekolik minut, kroutit s ní a potahovat aby se kanálek roztáhl. Potom pomalu jehlu vyndáme a z druhý strany pomalu zasuneme piercing.

Ze začátku by měl být jazykový pierc o neco delší, zhruba o třetinu víc než je maximální tloušta jakzyka protože jazyk docela markantně opuchne. Pierc se dá behem týdne až opuchnutí opadne vyměnit za kratší.
bolestivost : malá až žádná při správném provedení
cena: kanila 30kč, šperk cca 100kč ( v salonu 750kč i se šperkem, propíchnutí cca 350kč)
doba hojení: piercing v jazyku se hojí velice rychle, opuchnutí opadne behem pár dní. Pozor na to že když si piercing vyndáte dírka behem dbou hodin zaroste.
Jakej šperk: klasická tyčka s kuličkama. Dá se použít tyčka z teflonu nebo bioplastu ale jako počáteční šperk doporučuju titan. Při propichování špičky jazyka se dá použít taky klasicekej piercingovej kroužek, ale podle mejch skušeností s piercem na špičce jazyka člověk hodně šišlá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.